home

Cestopisy

> Cestopisy > Toskánsko a Korsika

 

Calanche, Korsika
Korsiku jsem navštívil před deseti lety. Tehdy to bylo na konci léta. Města, kempy a pláže byly přelidněné, vegetace spálená sluncem dohněda a silná vůně křovin maquis kolem cest se pohříchu až příliš často mísila s odérem lidských výkalů. Tehdy jsem snil o tom vrátit se sem v čase, kdy je zde klidněji a vegetace není ještě zmožená předávkováním slunečními paprsky. Příležitost se mi naskytla letos. Díky náhlé nutnosti vybrat starou dovolenou (a pevnému termínu nalodění na trajekt) se navíc cesta tam protáhla z obvyklého nonstop maratonu Praha-Livorno na pětidenní potulování po podmračeném Toskánsku. A protože týden je na Korsiku stejně zoufale málo jako pět dní na Toskánsko, mohu vám předložit pouze

Nakouknutí do Toskánska a kousek Korsiky

Přičemž z Toskánska to budou většinou města blízko pobřeží a z Korsiky několik pěších výletů v severní části ostrova. Následující odkazy na jednotlivé části jsou seřazeny tak, jak jsme jednotlivá místa navštívili.

Torre dei Guingi, Lucca
V části první se dopravíme do Italie, přejedeme Apeniny, nahlédneme do národního parku Orecchiela a potom navštívíme několik zajímavých míst v údolí Garfagnana: Barga, Borgo a Mozzano, Pieve de Brancoli.

Druhá část je celá věnovaná městu Lucca.

V následujícím pokračování podnikneme krátkou vycházku okolo Monte Procinto v Apuánských Alpách, prohlédneme si Carraru a mramorové lomy v její blízkosti.

Capu Rossu
Následovat bude přesun na jih do San Gimignana a potom zpátky na pobřeží se zastávkou ve městech Volterra a Pisa.

Páté pokračování už je věnované Korsice. Po krátkém úvodu přespíme v St.Florent, podíváme se na kostelík St.Michele de Murato a protáhneme si nohy vycházkou na Monte Tolu.

V šesté části se porozhlédneme okolo Porta: starý most u Oty, skály Calanche, vylezeme na vrcholek Capu d'Ortu, smočíme se v moři na pláži Arone a vystoupíme na janovskou věž na Capu Rossu.

Poslední díl vyprávění je věnován cestě přes vnitrozemí do Bastie. Najdete v ní výlet k jezeru Nino, procházku údolím Tavignano u města Corte a výstup na San Pedrone, vrcholek v Castagnicii. S Korsikou se rozloučíme krátkou procházkou po Bastii.

Tak vzhůru na cestu: Orechhiela a Garfagnana

Toskánsko :

Orecchiela
Garfagnana
Lucca Apuánské Alpy
Carrara, lomy
San Gimignano
Volterra a Pisa

Korsika :

 
okolí St.Florent
Murato a Monte Tolu
Porto a okolí Lac Nino, Corte
Tavignano, San Pedrone
 

HOME   cestopisy
  travels in pictures
fotogalerie
photo gallery
dírková komora
pinhole camera
dokumenty
documents
výlety
short trips
FotoPrůvodce
(photo club)

Kabriolety
(cabrio club)
Kruh

Copyright Zdenek Bakštein 2004
v.3 120314