home

akce fotoklubu FotoPrůvodce

> Fotopruvodce > Open Air Volovka 2001


Open Air IV - Volovka, 4.-5.8.2001

Motoráček mě vyplivl někdy po páté hodině na malém venkovském nádraží a mně nezbývalo než tři kilometry do Volovky dojít pěšky.
Byla sobota odpoledne, 4.srpna 2001 a já jsem, pozdě, ale přece, spěchal na Open Air IV. Krajina se topila v ulepeném oparu, pneumatiky kolemjedoucích aut mlaskaly po mokrém asfaltu a propocená košile se mi brzy lepila na záda. Prádelna hadr.

Příslušný dům ve Volovce, ač jsem nikde neviděl žádné značení, nebylo možno přehlédnout. Řady zaparkovaných aut, otevřená vrata a za nimi známé tváře a pípa. Točím si do zavařovasí sklenice černou první pomoc, vítám se s přítomnými, kteří jsou většinou ošleháni kouřem a jiskrami dnešního výletu parní lokomotivou a pomalu se rozhlížím. Fotky na prádelních šňůrách už vesměs visí, na první pohled identifikuji Cvakalovy akty a portréty od mfi, uchvácen se zastavuji před skvělou serií Toskánské portréty od Jirky Holuba, které byly právem mezi nejvýše oceněnými pracemi tohoto OA, Jája právě věší své černobílé fotky z návštěvy slovenské cikánské vesnice. Zahanbeně vytahuji svých pár narychlo vybraných 10x15, přidávám jednu černobílou a o svých kvalitách se snažím (marně) přesvědčit svým prvním aktem.

sledování divadelního představení
sledování divadelního představení
prohlížení galerie
prohlížení galerie

začátek nafukování

balón
nafukování
Následuje divadelní představení, netradičně pojatý Cyrano de Bergerac, ve kterém občas hrají herci, obcas rukavice... a nejlepší je scéna zobrazující napadení Cyrana dvěma nájemnými rváči, reprezentovanými boxerskými rukavicemi (fotografování zakázáno). Po divadle živá hudba a rychlé shlédnutí galerie. Rychlé? Ono se totiž poměrně vyčasilo a bude možné udělit hlavní cenu, let balónem. Vítězové ještě obdrží tašku od Fomy a už se všichni suneme na přilehlou louku, kde se už nafukuje balón. Jde to překvapivě rychle a záhy už mohou odměněci nalézt do koše, rozloučit se a vydat se na vzdušnou pouť. Část zbývajících se nacpe do aut a vydá fotit přistání, část zůstane a věnuje se prohlížení fotek, konzumaci piva a později i guláše (co OA, to jiný guláš!). Při této činnosti také dojde k průniku surrealismu na Open Air v podobě padlé mluvící panenky. Slabší povahy se věnují spíše koťatům.

balón
připraven ke startu
balón
poslední rozloučení
balón
leťte výš, smělí orlové!
balón
nad Volovkou

Za chvíli dorážejí zpět vzduchopavci a vrhají se rovněž na guláš. Po nasycení, již za tmy, jsou noví balónoví letci pokřtěni ve jménu čtyř živlů (křest kromě slavnostního proslovu a udělění šlechtického titulu zahrnuje také polévání šampaňským a ožehnutí ohněm).

koťata
koťata (kdyby někdo nepoznal :-)
panenka
apala (cynismus)
panenka a Cvakalovo akty
surrealimus

křest vzduchoplavcůch No, a protože noc je ještě mladá, je čas na Arnoštovu digitální ukázku, proč fotografie již nemůže brána u soudu jako důkaz, promítnou se diáky... a to již slaší jedinci odpadají, u piva a šunky před stodolou zůstavají jen ti skalní a vedou řeči. Náhodou zakopávám o zlatý poklad v podobě krabice s fotkami Zdenka Tichého. Zatraceně dobrý. Odpadám ve tři a nemám tudíž čest patřit k těm, které Jakub v půl šesté přesvědčuje, že už nestojí za to jít spát. Má pravdu. Nedlouho poté doráží z nitra domu Jája a noc tím oficielně končí.
arnošt
armoštova přednáška
spáči
slabší jedinci odpadají
židle
auditorium se vylidňuje

přednáška Fomy Někdy okolo desáté doráží zástupce firmy Foma a v dlouhé přednášce se dozvídáme leccos zajímavého o produktech této firmy i o její obchodní strategii. Osobně se mi líbí některé fomácké papíry a emulse, pomocí které si můžete udělat fotku třeba na starou botu nebo sousedovi na zídku, dospívám však také k závěru, že třebas ani takový Kodak by nemusel dělat špatné filmy.

Okolo poledne se účastníci pomalu rozprchávají a i já asi ve dvě mizím, jsa pronásledován výčitkami svědomí, že tu nechávame Jiřinu uprostřed takové děsivé spouště... Patří jí alespoň můj dík a obdiv.
p.s. tentokrát zbylo pivo a guláš, protože asi polovina přihlášených nedorazila.

kašpar
sadistické umístění kotěte
Luky
dva kocouří
Jiřina
harašení prasečí nohou

všechny fotografie byly pořízeny kompaktem Olympus mju:II


reportáž Zdeňka Tichého


v.6 040203 Copyright Zdenek Bakštein 2002


HOME   cestopisy
  travels in pictures
fotogalerie
photo gallery
dírková komora
pinhole camera
dokumenty
documents
výlety
short trips
FotoPrůvodce
(photo club)

Kabriolety
(cabrio club)
Kruh

Copyright Zdenek Bakštein
2012